KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12804228

nr 1280 4228

Louis Bastin

(1912-1979), Sverige

Etsning, Man med barn, signerad. numrerad 256/360. Motivet: 14x11 cm

Louis Bastin, svensk målare och grafiker född i Moskva 1912, död 1979.

Utrop:

500 kr

måndag 7 oktober 2019
kl 20:29:59

Louis Bastin

Läs mer om Louis Bastin